Dodano: 01 marzec 2018r.

Konferencja Neuronus 2018 IBRO Neuroscience Forum

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się konferencja Neuronus 2018 IBRO Neuroscience Forum. Jest to multidyscyplinarna, międzynarodowa konferencja naukowa z pogranicza neurobiologii, neuropsychologii i medycyny.

 

Przez lata konferencja objęta była patronatem m.in.: Rektora UJ, Prezydenta miasta Kraków, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konferencja cieszy się poparciem International Brain Research Organization (IBRO), Polskiego Towarzystwa Badań nad Układem Nerwowym oraz Polskiej Akademii Nauk.

Przy wsparciu wielu krajowych, jak i zagranicznych instytucji oraz udziale ponad 2 500 uczestników, w ciągu ostatnich edycji konferencja stała się jednym z czołowych wydarzeń z dziedziny neuroscience w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również cenionym i prestiżowym wydarzeniem naukowym w skali całego kontynentu.

Jej głównym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby studentów, magistrantów i doktorantów w celu dostarczenia solidnych i rzetelnych informacji pomocnych w kształtowaniu przyszłych perspektyw w świecie nauki i przedsiębiorczości.

Program tegorocznej konferencji będzie się składał z sześciu wykładów plenarnych wygłoszonych przez Keynote Speakers:

  • prof. Amir Amedi (Hebrew University, Izrael)
  • prof. Ole Jensen (University of Birmingham, Wielka Brytania)
  • prof. Markus Ullsperger (University of Magdeburg, Niemcy)
  • prof. Yves De Koninck (Laval University, Kanada)
  • prof. Thomas Kuner (University of Heidelberg, Niemcy)
  • prof. Emma Robinson (University Of Bristol, Wielka Brytania)


Ponadto odbędzie się 25 prezentacji zaproszonych gości oraz 15 sesji ustnych i sympozjów. Szczególnym punktem programu jest sesja ku pamięci profesora Jerzego Vetulaniego, neurobiologa słynącego ze swojej działalności popularnonaukowej oraz profesora Krzysztofa Wędzonego, wybitnego neurofarmakologa - Drugs that Heal, Drugs that Kill: Tribute to Professors Jerzy Vetulani and Krzysztof Wędzony.

Serdecznie Państwa zapraszamy! Więcej informacji: neuronusforum.pl

 

Źródło: informacja prasowa